Wybierz termin
data przyjazdu
data wyjazdu

Wisła

Atrakcje w Wiśle przyciągają turystów zarówno zimą, jak i latem. Z uwagi na zbliżający się sezon letni, podsuniemy Wam kilka pomysłów co robić w tym czasie w Wiśle. Gdyby zapytać przechodniów z czym lub z kim kojarzy im się Wisła, większość odpowiedziałaby Adam Małysz. Oczywiście Polski skoczek to chluba tego miejsca, jednak miasto ma coś jeszcze w zanadrzu, m.in. ciekawe szlaki turystyczne.

Wokół Wisły znajdziecie wiele szlaków, zarówno pieszych jak i rowerowych. Oprócz Baraniej Góry można wspiąć się na Czantorię, Stożek, Kubalonkę, Równicę, Trzy Kopce Wiślańskie czy Przełęcz Salmopolską. Na regionalnym serwisie turystycznym zamieszczone są informację dot. tras oraz przewidywany czas na pokonanie odcinka z punktu A do punktu B. Warto się zaznajomić.

Fani rowerowych wycieczek też nie mają na co narzekać. Główny węzeł szlaków rowerowych znajduje się w okolicy amfiteatru (przy moście na Wiśle). Podążając czerwonym szlakiem na południe, można dojechać do Istebnej (ok. 20km) lub Jasnowic (24km), z kolei kierując się na północ dostaniemy się do Ustronia(11km) lub do Chałupek (110km). Zielone trasy rowerowe Greenways (międzynarodowy szlak dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego) pozwalają na dotarcie do Pszczyny (107km), Krakowa (213km) a nawet Wiednia!

Na terenach sportowych w Wiśle, przy campingu na Jonidle, nieopodal rzeki powstał także krótki tor dla rolkarzy i nartorolkarzy. Płaska, owalna trasa ma długość 850 metrów. To świetna okazja na spędzenie wolnego czasu! A jeśli będzie Wam mało, można udać się do parku linowego, na jazdę konno czy offroad :)

Oprócz górskich czy rowerowych szlaków, można także podziwiać malownicze Kaskady Rodła w Dolinie Białej Wisełki lub wybrać się na rodzinny piknik nad Jezioro Czerniańskie (w pobliżu jeziora znajduje się Barania Góra oraz tzw. zameczek – rezydencja należąca do prezydenta Polski).

W centrum czeka na turystów deptak, rynek z fontanną i Dom Zdrojowy, w którym znajduje się informacja turystyczna i czekoladowa rzeźba Adama Małysza. Figura z kolei jest dziełem członków Stowarzyszenia Cukierników Polskich. Interesującym faktem jest to, że jest ona rzeczywistych rozmiarów, ale waży aż 180 kg! A z taką wagą, Adaś daleko by nie poleciał… ;)

Pozostaje tylko zarezerwować nocleg i spakować walizki. Zapraszamy do Perły Beskidów!