Wybierz termin
data przyjazdu
data wyjazdu

Co warto zwiedzić w Wiśle?

Wisła to urocze miasteczko położone w Beskidzie Śląskim. Jest niewielkie, ale ma sporo do zaoferowania zarówno tym, którzy szukają natury, ciszy i spokoju, jak i tym, którzy poszukują ciekawych miejsc kulturalnych. Wisła to zdecydowanie miasto, do którego warto wybrać się na kilka dni. Znalezienie noclegu w Wiśle (tutaj) nie powinno stanowić problemu, ponieważ jest to miasto turystyczne. Szczególnie zapraszamy do oferty na wynajem apartamentów Apartament na Urlop.

Wisła od kilkunastu lat kojarzy się głównie z… Adamem Małyszem. To właśnie tam od lat mieszka nasz wielokrotny mistrz w skokach narciarskich. Nie jest więc niczym dziwnym, że jedną z największych atrakcji jest skocznia. Skocznia, na której trenował sam Małych i wielu skoczków naszej reprezentacji. Jest ona wciąż używana, odbywają się na niej zawody, zarówno latem jak i zimą. Kiedy akurat nic się na niej nie dzieje, swobodnie można ją zwiedzić. Jest to ciekawe miejsce nie tylko dla fanów sportu. 

Jeśli lubicie wędrówki i górskie wycieczki to Wisła z pewnością będzie miała dla was wiele do zaoferowania. Wzdłuż płynącej przez miasto rzeki Wisły, wyznaczone są piesze i rowerowe szlaki. Prowadzą one zarówno przez tę bardziej turystyczną część miasta, gdzie zjeść możecie dobry obiad i wypić smaczną kawę, ale także przez bardziej dzikie tereny. Urokliwe ścieżki, cisza, zieleń i płynąca powolnym strumieniem rzeka to krajobraz idealny dla wieczornych letnich spacerów. Na koniec dnia udać można się do góralskiej knajpy, a noc spędzić w jednym z apartamentów, które oferują dobre ceny zarówno w okresie wakacyjnym, jak i zimą. 
Muzeum, amfiteatr i wiele więcej. Oczywiście Wisła to także kultura. Niedaleko miejskiego deptaku znajduje się amfiteatr plenerowy, na którym często odbywają się koncerty, czy różne występy kabaretowe. Warto śledzić program tego miejsca, ponieważ niejednokrotnie zaglądają tam wielkie gwiazdy. Ponadto, kilka kroków dalej, znaleźć możecie Muzeum Beskidzkie. Jest to niewielki obiekt, w którym zebrano tradycyjne beskidzkie wyroby sprzed lat, zaaranżowano szkolną klasę, wygląd domów, ubiór, naczynia,  a nawet narty. Z pewnością warto tam zajrzeć, bo znajdziecie tam historię całego regionu. 

Ponadto Wisłą zimą to idealne miejsce na narty i snowboard. Znajdują się tam nowoczesne wyciągi, szkoły jazdy, a także bardzo duża baza hoteli, pensjonatów i apartamentów.