Wybierz termin
data przyjazdu
data wyjazdu

Ustroń

Pomimo, iż większość naszych apartamentów mieści się w Wiśle to warto także wspomnieć o Ustroniu, w którym możemy Was ugościć w naszym apartamencie z kominkiem. Nawiązując do Ustronia, chcielibyśmy Wam trochę ułatwić i napisać kilka słów o tym miejscu i co warto w nim zobaczyć.

Ustroń, zaraz po Wiśle, to druga popularna górska miejscowość, która stanowi świetną bazę wypadową zarówno zimą jak i latem. Jej walory turystyczne oraz dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczno-rekreacyjna sprawiają, że odwiedzających tego miejsca nie brakuje. Poza małym, klimatycznym ryneczkiem oraz nowoczesnym amfiteatrem, Ustroń kryje coś znacznie więcej. Można tu uprawiać turystykę aktywną w formie pieszych wędrówek po górskich szlakach, wypadów rowerowych czy zimowego szaleństwa na stokach. Nawet kajakarze i lotniarze znajdą w Ustroniu coś dla siebie.
 

ZABYTKI

Śląsk Cieszyński to region o bogatych tradycjach i kulturze ludowej, słynie z regionalnego budownictwa, stroju i rzemiosła. Stąd też spora ilość starych, drewnianych budowli, w których bardzo często można znaleźć różnego rodzaju eksponaty. Istnieje wiele placówek, które dbają i pielęgnują tradycje i jedną z nich jest właśnie Stara Zagroda w Ustroniu. Polecamy to etnograficzne muzeum szczególnie osobom, które interesują się ludową kulturą Śląska Cieszyńskiego. Organizowane są tu również tematyczne wystawy czasowe. Muzeum jest czynne sezonowo tj. w okresie wakacji i ferii zimowych. Poza rynkiem, można obejrzeć także ratusz i nowoczesny amfiteatr przedstawiający historyczne zdjęcia miasta. W samym centrum, na ulicy Ignacego Daszyńskiego znajduje się rzymskokatolicki kościół Św. Klemensa z 1787 roku. Nieopodal jest też świątynia Ewangelicko-Augsburska Apostoła Jakuba Starszego.
 

ATRAKCJE

CZANTORIA
Jedna z głównych atrakcji, która czeka na turystów to Czantoria licząca 995 m.n.p.m. Najwyższe wzniesienie w Beskidzie Śląskim, które jest jednocześnie szczytem granicznym między Polską a Czechami. Przez szczyt przebiega także główny wododział Polski, stanowiący granicę między zlewiskami Wisły i Odry. Turyści mogą tu skorzystać z toru saneczkowego oraz nowoczesnej, całorocznej kolei linowej z 4-osobową kanapą. Czantoria Wielka stanowi węzeł szlaków turystycznych, którymi można dojść m.in. na Soszów Wielki, Czantorię Małą, Stożek i Tuł oraz do Ustronia, Nydka i Trzyńca. Przez szczyt przebiega Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego. 


RÓWNICA
Szczyt górski o wysokości 885 m.n.p.m, jeden z nielicznych, na który można dostać się samochodem. Na górze spotka Was wiele atrakcji m.in park linowy, tor saneczkowy, strzelnica dla dzieci, park rozrywki, schronisko, karczmy i przede wszystkim niezapomniane widoki. Na szczycie Równicy oraz obok schroniska znajduje się węzeł szlaków turystycznych, którymi dotrzeć można do centrum Ustronia, Ustronia Polany, Skoczowa, Brennej i na Przełęcz Salmopolską. Przebiega tędy Główny Szlak Beskidzki.

SANATORIA I UZDROWISKA
Aktualnie Ustroń to uzdrowisko na skalę międzynarodową. Znajduje się tu wiele sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia świadczą usługi na najwyższym poziomie. Solanki i borowiny należą do najpopularniejszych i najlepszych w Polsce.

PARK ZDROJOWY
Pijalnia wód w parku zdrojowym robi wrażenie, ponieważ budynek wykonany jest ze szkła i marmuru. Architektura miała był nawiązaniem do ustrońskich piramid. Tuż obok pijalni jest fontanna- ustrońska tężnia. Z kilkunastu dysz tryska solanka o cennych właściwościach. Przechadzając się wkoło niej wdychamy powietrze nasycone cennymi minerałami. Pijalnię i fontannę otacza park zdrojowy. W nim znajdują się ścieżki spacerowe i urządzenia do ćwiczeń siłowych w plenerze. Mało tego, z pijalni i innych atrakcji można korzystać za darmo.

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK
Atrakcja, która przyciąga zarówno małych jak i tych większych turystów. Bo przecież kogo nie fascynuje dzikość przyrody i możliwość oglądania jej z bliska? Prezentowane są tu m.in. jelenie, żubry, muflony, daniele, dziki, bieliki amerykańskie, orły, sowy, bażanty, kaczki a także żbiki i jenoty. Część zwierząt chodzi swobodnie i można je karmić, co jest dodatkową rozrywką, zwłaszcza dla dzieci. Gwoździem programu jest pokaz lotów ptaków drapieżnych.

​A jeśli pogoda pokrzyżuje Wam plany, nie martwcie się. W Ustroniu, poza wymienionymi atrakcjami, możecie jeszcze wybrać się na kryte korty, basen, siłownie, lub do gabinetów odnowy biologicznej, gdzie specjaliści zajmą się Wami od stóp do głów.