Wybierz termin
data przyjazdu
data wyjazdu

Zimowe atrakcje Wisły- narty to nie wszystko!

Zima w Beskidzie Śląskim jest piękna. Przeważnie już od połowy listopada cieszyć można się śniegiem. Jednak Beskid to nie tylko narty czy deska, to także malownicze wsie i miasteczka, w których bawić mogą się wszyscy, w każdym wieku. Warto jednak odpowiednio wcześnie znaleźć apartamenty na urlop, gdyż te lubią szybko znikać. 

Kulig, dobre jedzenie i piękne widoki

Wisła to jedno z tych miasteczek, które znajduje się już na tyle daleko od śląska, że poczuć można górski klimat i jednocześnie na tyle blisko, że dojazd do niej jest łatwy, szybki i bardzo przyjemny. Już pierwsze chwile w Beskidzie sprawiają, że mamy ochotę zostać tam na dłużej. Otaczające miasto góry, lasy i płynąca przez środek Wisła sprawiają, że miejsce to jest magiczne. Zwłaszcza zimą. Wisła pełna jest restauracji, które serwują zróżnicowane dania. Znajdzie się coś dla miłośników góralskiego jedzenia, prawdziwej włoskiej pizzy, czy tradycyjnego polskiego obiadu. Zróżnicowanie kuchni oraz jej wysoki poziom są jednym z atutów Wisły. 
Ponadto nierzadko poszczególne apartamenty do wynajęcia proponują swym gościom atrakcje. Zdecydowanie do najpopularniejszej należy kulig, który jest świetną zabawą i dla dzieci i dla dorosłych. Kulig świetnie wychodzi i na śniegu i wtedy, kiedy go brak. Może być zorganizowany zarówno z wielkimi saniami, jak i mniejszymi saneczkami. Może w nich brać udział wiele osób, a zakończenie kuligu ogniskiem jest zawsze świetną zabawą i długo zapada w pamięć. Wszystko to odbywać się może na górskich ścieżkach gwarantując dodatkową atrakcje. 

Koncerty, występy i piękne apartamenty na urlop

Wisła to poza górskimi widokami i stokami narciarskimi, także miejsce, w którym odbywają się liczne kulturalne wydarzenia. Wszystko dzięki temu, że w centrum miasta stoi niewielki amfiteatr, który gości, nawet zimą, koncerty, występy i kabarety. Zimowe koncerty kolęd czy jasełka przygotowane przez dzieci wprawiają w świąteczny klimat. Ponadto wciąż powstające nowe apartamenty na urlop sprawiają, że wybór ciekawego lokum nie jest niczym trudnym. Nawet w sezonie narciarskim, kiedy miasto pełne jest miłośników białego szaleństwa, możliwe jest znalezienie pięknego pokoju z równie pięknym widokiem. Warto jednak pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. 
Jak widać, narty to nie wszystko, weekend, ferie czy zimowy urlop w górach to świetny moment na oderwanie się od codziennych obowiązków i odpoczynek od zgiełku miasta.