preloader
REZERWACJA ONLINE

Apartamenty

Wyjątkowe, przygotowane specjalnie dla Ciebie

2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 3-18 Dziecko
-
+
wybierz
Sprawdź dostępność
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Zastosowane filtry:

Brak
Wyposażenie
Apartamenty

Zastosowane filtry:

Brak

Niestety nie posiadamy apartamentów w wybranej konfiguracji. Zobacz wszystkie...

Apartamenty w Szczyrku

Dla naszych gości przygotowaliśmy kilkanaście komfortowych apartamentów w Szczyrku. Apartamenty wyposażone są we wszystkie udogodnienia i są doskonałym wyborem nie tylko dla rodzin, jak i par, ale także dla osób podróżujących samotnie. Zadbaliśmy o każdy szczegół wystroju mieszkań, które zachwycają elegancją i przytulnym wnętrzem. W naszej ofercie znajdziesz apartamenty w różnym stylu - możesz wybrać taki, który najbardziej odpowiada Ci pod kątem estetycznym i funkcjonalnym.

Historia Szczyrku

Już w XVI wieku ludność zaczęła osiedlać się na obszarze dzisiejszego Szczyrku. Według kronik, w latach 30-tych XVII wieku osada liczyła już około 100 osób. Początkowo ludność zajmowała się wyłącznie rolnictwem i pasterstwem, jednak jakiś czas później zainteresowano się wytwarzaniem sukna z wełny owczej i wyrabianiem gontów. W XIX wieku w okolicach Szczyrku prowadzono wyrąb lasu na wysoką skalę, więc drewna było pod dostatkiem. W krótkim czasie w osadzie powstały młyny wodne i tartaki, co znacznie wpłynęło na rozwój produkcji wyrobów drewnianych, a szczególnie gontów. W tym okresie mieszkańcy wioski zaczęli zatrudniać się w pobliskich ośrodkach przemysłowych w Bielsku i Białej. Jako miejscowość turystyczna Szczyrk rozwinął się w XX wieku. Jako że fabrykanci z całej Polski przyjeżdżali do osady już w latach 20-tych XX wieku, wkrótce mieszkańcy zaczęli budować wille, schroniska turystyczne i pensjonaty. W 1927 roku powstały schroniska turystyczne na Klimczoku i Przełęczy Salmopolskiej, a w 1933 roku schronisko na Skrzycznem. Po wojnie Szczyrk dynamicznie rozwijał się jako miejscowość turystyczna. Stał się popularnym kurortem wypoczynkowym i ośrodkiem sportów zimowych. Jedną z największych atrakcji turystycznych w Szczyrku jest krzesełkowa kolejka linowa na Skrzyczne. Kolej została wybudowana w 1929 roku i od tamtej pory cieszy się niezmienną popularnością. W roku 1973 Szczyrk został uznany jako miasto i otrzymał prawa miejskie. W chwili obecnej Szczyrk zajmuje obszar 3907 hektarów i liczy około 5,5 tysiąca mieszkańców.

Skrzyczne - korona Beskidu Śląskiego

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, który można podziwiać również z oferowanych przez nas apartamentów w Szczyrku. Skrzyczne, znajdujące się na wysokości 1257 m n.p.m. to podłużny masyw górski otaczający Szczyrk od południa. Stoki góry przeważnie są zalesione, jednak można tam odnaleźć liczne polany stanowiące idealny punkt widokowy, z którego można podziwiać malownicze krajobrazy. Ze Szczyrku można dostać się na Skrzyczne dwoma szlakami turystycznymi: zielonym i niebieskim. Dostępny jest także szlak czerwony, który rozpoczyna się w pobliskich Buczkowicach. Dostanie się na szczyt Skrzyczne zajmuje około 2,5 godziny. Od pewnego momentu teren staje się mniej zalesiony, a ze szlaku można podziwiać Beskid Żywiecki, okolice Żywca i Jeziora Żywieckiego. Jeśli dopisze pogoda, ze szczytu można także zobaczyć Babią Górę i Tatry. Od północnego zachodu roztacza się natomiast widok na Wielką Czantorię, Równicę oraz inne szczyty w okolicy Wisły, Brennej i Ustronia. Od północy Szczyrk otacza masyw Magury i Klimczoka, który także można podziwiać ze szczytu Skrzyczne.

Apartament na Urlop House

© 2024 Apartament na Urlop - Najlepsze apartamenty w Wiśle ! - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

 
pfr
Bezpieczny nocleg Covid free zone