Dla naszych gości przygotowaliśmy piękne apartamenty z widokiem na góry w Ustroniu. Nocleg w górach w Ustroniu to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu wśród pięknych krajobrazów. Ustroń oferuje wiele atrakcji, są tu dostępne szlaki piesze i rowerowe, a w zimie w miasteczku można uprawiać sporty zimowe, takie jak jazda na nartach czy snowboardzie.
Ustroń, miasteczko położone w Beskidzie Śląskim, to jedna z najstarszych osad Śląska Cieszyńskiego. Pierwsze wzmianki o osadzie sięgają już 1305 roku. Ustroń początkowo był wsią książęcą, która należała do Piastów Śląskich. W roku 1653 stała się własnością dynastii Habsburgów. Na pamiątkę marszu wojsk króla Jana Sobieskiego pod koniec XVII wieku zasadzono w Ustroniu dąb który rośnie do dziś na skrzyżowaniu ulicy Spółdzielczej z Daszyńskiego. Za czasów kontrreformacji od XVI do XVII wieku, ewangeliści znaleźli swój azyl przed prześladowaniami w okolicznych górach. Pozostałością z tego okresu jest kamienny ołtarz w lesie na stoku Równicy.
W tych latach Ustroń był znany jako osada pastersko-rolnicza. W 1772 odkryto na terenie osady rudę żelaza, co poskutkowało uruchomieniem huty, kuźni, walcowni i odlewni. Dzięki odkryciu tej rudy Ustroń stał się ośrodkiem przemysłu maszynowego i hutnictwa żelaza. Charakter uzdrowiskowy dzisiejszego Ustronia ma swój początek w 1804 roku, kiedy arcyksiążę Albert polecił wybudować w osadzie specjalną łaźnię, ponieważ jakiś czas wcześniej hutnicy odkryli, że kąpiele w wodzie, która została ogrzana płynnym żużlem wielkopiecowym, łagodzą dolegliwości reumatyczne. Warto wspomnieć, że skuteczność gorących wód jest potwierdzona licznymi badaniami lekarskimi.
Z początkiem XIX wieku osadnicy odkryli, że w okolicach Ustronia występuje źródło wód żelazistych i pokłady borowiny. Właśnie wtedy powstał Zakład Kąpieli Borowinowych, gdzie zaczęto przeprowadzać zabiegi lecznicze. W XX wieku (w latach 1920-1930) w okolicach wsi uregulowano brzegi Wisły oraz powstały liczne korty tenisowe i basen kąpielowy. Jakiś czas później do użytku zostały także oddane ścieżki rowerowe i piękne parki. We wsi Ustroń pojawiła się również elektryczność. Prawa miejskie Ustroń otrzymał 28 grudnia 1956 roku, a 11 lat później uzyskał status uzdrowiska. Wtedy też powstały liczne domy uzdrowiskowe i sanatoria, ośrodki wypoczynkowe i leczniczo-rehabilitacyjne.
Ustroń jest bardzo znaną miejscowością, jeśli chodzi o jego walory uzdrowiskowe i rekreacyjne. W licznych sanatoriach i domach uzdrowiskowych leczy się różnego typu problemy zdrowotne, takie jak choroby narządów ruchu, układu nerwowego, układu krążenia czy problemy z układem oddechowym. Górski klimat i wody lecznicze przyciągają wiele osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji podziwiać niesamowite widoki. Ustroń jest także doskonałym miejscem dla miłośników pieszych wędrówek, rowerzystów i narciarzy. Aktualnie powierzchnia Ustronia wynosi 5893 hektary, które zamieszkuje około 16 tysięcy mieszkańców.
© 2024 Apartament na Urlop - Najlepsze apartamenty w Wiśle ! - wszystkie prawa zastrzeżone.
design by : LEMONPIXEL.pl / Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl